HISTORIA FIRMY MATEJKA.

Gospodarstwo rolne Klaudiusz Matejka od wielu pokoleń funkcjonuje na obrzeżach Opola. Od ponad 50 lat zajmuje się produkcją warzyw w celu zaspokojenia potrzeb okolicznych konsumentów.

W tej chwili w gospodarstwie oprócz typowej rolniczej działalności, jak uprawa zbóż, rzepaku i buraków cukrowych, na powierzchni ok. 100ha uprawiane są: marchew, seler korzeniowy i ziemniaki. Warzywa produkowane są na rynek hurtowy oraz na potrzeby przemysłu spożywczego.

Od wielu lat prowadzimy współpracę z firmami produkującymi odżywki dla niemowląt. Z tego powodu produkowane przez nas warzywa poddane są ścisłemu monitoringowi, zarówno w polu jak i podczas przechowywania. Dzięki temu otrzymujemy produkty najwyższej jakości, spełniające rygorystyczne wymagania naszych odbiorców. Nasze produkty pozbawione są pozostałości metali ciężkich, pestycydów, azotanów oraz azotynów. Próbki warzyw są rokrocznie badane zagranicą w niezależnych, akredytowanych laboratoriach. Od kilku lat w ochronie roślin stosujemy biopreparaty dzięki którym jesteśmy w stanie ograniczyć do minimum stosowanie pestycydów

W 2011 roku  w produkcji warzyw wprowadziliśmy system EUREPGAP. Osiągamy znakomite efekty w naszej pracy dzięki ogromnej wiedzy i profesjonalnym działaniom zarówno kierownictwa jak i pracowników . W gospodarstwie wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie do produkcji warzyw. Posiadamy bogaty park maszynowy oraz profesjonalne linie do przygotowywania, mycia i pakowania naszych produktów.

Dewizą naszego gospodarstwa jest produkcja warzyw o najwyższej jakości, pozbawionych jakichkolwiek szkodliwych pozostałości. Cały czas rozwijamy się dokładając wszelkich starań aby sprostać wymaganiom klientów.

SZYBKI KONTAKT
Z PRZEDSTAWICIELEM.